Пов’язані документи
Історія документу
Публікація документу
РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Проект Р І Ш Е Н Н Я (Р.Ляскун)
13.06.2016 | №143 |
Про затвердження Положення про Порядок встановлення режиму роботи об’єктів торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг |
З метою забезпечення зручного для населення режиму роботи закладів торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 №833 „Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів”, наказу Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від 08.07.1996 №369 “Про затвердження Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі”, постанови Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 №854 „Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями”, керуючись пп. 4 п. „б” ст.30, ст.52 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, виконавчий комітет міської ради
В И Р І Ш И В:
1. Затвердити Положення про Порядок встановлення режиму роботи об’єктів торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг згідно з додатком.
2. Організацію виконання рішення покласти на відділ економіки виконавчого комітету Кузнецовської міської ради (Р.Ляскун)
3. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради В.Грушевського.
Міський голова С.Анощенко
Додаток
до рішення виконавчого комітету
13 червня 2016 року №143
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок встановлення режиму роботиоб’єктів торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Це Положення визначає основні вимоги до порядку встановлення режиму роботи при здійсненні діяльностіоб’єктів торгівлі, ресторанного господарства та сфери надання послуг населенню (далі - об’єкти) на території міста Кузнецовськ незалежно від організаційно-правової форми та форми власності.
Положення є обов’язковим до виконання суб’єктами господарювання, їх філіями, відділеннями та іншими відокремленими підрозділами, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі та послуг на території міста Кузнецовськ.
II. ПОРЯДОК ВСТАНОВЛЕННЯ РЕЖИМУ РОБОТИ ОБ’ЄКТІВ ТОРГІВЛІ, РЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВА ТА СФЕРИ ПОСЛУГ
1.Виконавчим комітетом Кузнецовської міської ради, у межах наданих повноважень, встановлюється зручний для населення режим роботи об’єктів торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг шляхом прийняття відповідних рішень.
2.Рішення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради про встановлення режиму роботи приймається для суб’єкта господарювання окремо на кожен об’єкт. У разі зміни господарюючого суб’єкта приймається нове рішення у визначений Положенням спосіб.
3.Суб’єкт господарювання, який бажає встановити режим роботи об’єкта торгівлі, ресторанного господарства чи сфери послуг подає до відділу Центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Кузнецовської міської ради наступні документи:
3.1.заяву на ім’я міського голови з зазначенням місця знаходження об’єкта, типу закладу, режиму роботи;
3.2.копія висновку управління Держпродспоживслужби (при потребі) для усіх об’єктів, окрім тимчасових споруд або експлуатаційний дозвіл;
3.3. копія договору на вивіз твердих побутових відходів;
3.4.копія документу, що підтверджує повноваження особи на представлення інтересів юридичної особи;
3.5. копія документу, що підтверджує право власності.
Заявник несе відповідальність за достовірність інформації, зазначеної в заяві та документах, що додаються до неї.
4. Режим роботи для об’єктів торгівлі та сфери послуг погоджується:
- власникам об’єктів торгівлі та сфери послуг – на весь період заняття господарською діяльністю (договір купівлі-продажу нежитлового приміщення, будівлі);
- орендарям (суборендарям) об’єктів торгівлі та сфери послуг – на період дії договору оренди (суборенди).
5. Підстави для відмови у видачі документу про встановлення режиму роботи об’єктів торгівлі та сфери послуг:
- недостовірність відомостей наданих у документах;
- подання документів не в повному обсязі;
- наявність документально підтверджених порушень вимог чинного законодавства України щодо порядку здійснення господарської діяльності, режиму роботи, санітарних норм, архітектурно-будівельних вимог, інших вимог під час роботи об’єкта.
6. Відділом економіки виконавчого комітету Кузнецовської міської ради розглядаються надані документи про встановлення режиму роботи об’єктів торгівлі та сфери послуг та готується проект рішення.
7. У разі відмови у видачі документу про встановлення режиму роботи об’єктів торгівлі та сфери послуг суб’єкт підприємницької діяльності може повторно подати документи після усунення причин, що стали підставою для відмови.
8. Документ про встановлення режиму роботи надається суб’єктам підприємницької діяльності безкоштовно.
III. Обов’язки та відповідальність суб’єкта господарювання
1. Суб’єкт підприємницької діяльності зобов’язаний:
- дотримуватись правил і норм законодавства у сфері торгівлі, послуг та ресторанного господарства;
- дотримуватись вимог Закону України „Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”. В період (з 22-00 год. до 08-00 год.) забороняється використання на відкритих територіях музичного оформлення та піротехнічних виробів.
2.Керівники та власники об’єктів торгівлі та сфери послуг
- несуть персональну відповідальність за порушення громадського порядку в приміщеннях та на прилеглій території за дотриманням тиші в нічний час;
- повинні забезпечити безпеку працівників та відвідувачів підприємства протягом усього часу роботи.
IV. Порядок скасування встановленого режиму роботи закладу
1. Скасування встановленого режиму роботи закладу здійснюється:
- за зверненням суб’єкта підприємницької діяльності у випадку зміни виду діяльності, власника об’єкта, припинення господарської діяльності тощо;
- за поданням контролюючих органів щодо систематичного порушення порядку здіснення господарської діяльності, режиму роботи, санітарних норм, інших вимог чинного законодавства під час експлуатації закладу (три і більше документально підтверджених випадків).
2. У разі надходження скарги на порушника громадського порядку та прав громадян, пов’язаних із режимом роботи закладу, відділ економіки виконавчого комітету міської ради після підтвердження інформації, що міститься у скарзі, направляє суб’єкту підприємницької діяльності інформацію про усунення порушень.
3. У випадку не усуненнясуб’єктом підприємницької діяльності порушень відділ економіки виконавчого комітету міської ради виносить на розгляд виконавчого комітету міської ради проект рішення про скасування встановленого режиму роботи.
4. Суб’єкт підприємницької діяльності (його представник) має право бути присутнім на засіданні виконавчого комітету міської ради при розгляді питання про скасування встановленого режиму роботи.
5. Після прийняття рішення виконавчого комітету міської ради відділ економіки виконавчого комітету міської ради інформує суб’єкта господарювання про результати розгляду питання про скасування встановленого режиму роботи.
6. Скасування встановленого режиму роботи за зверненням суб’єкта господарювання здійснюється шляхом подання заяви встановленої форми у відділ Центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.
7. Зміна режиму роботи об’єкта підприємницької діяльності за його ініціативою здійснюється відповідно до даного Положення.
V. Прикінцеві положення
1. Організацію роботи щодо підготовки рішень виконавчого комітету про встановлення режиму роботи об’єктів підприємницької діяльності покласти на відділ економіки виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.
2. Суб’єктам підприємницької діяльності встановлювати режим роботи об’єктів торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг всіх форм власності, розташованих на території міста Кузнецовськ, відповідно до затвердженого Положення.
Керуючий справами В.Міцюк
Аналіз регуляторного впливу проекту рішення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради
«Про затвердження Положення про Порядок встановлення режимуроботи об’єктів торгівлі, ресторанногогосподарства та сфери послуг»
Розроблений з метою забезпечення зручного для населення режиму роботи закладів торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 №833 „Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів”, наказу Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від 08.07.1996 №369 “Про затвердження Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі”, постанови Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 №854 „Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями”, керуючись пп. 4 п. „б” ст.30, ст.52 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”.
Назва регуляторного акту: «Про затвердження Положення про Порядок встановлення режимуроботи об’єктів торгівлі, ресторанногогосподарства та сфери послуг »
Регуляторний орган: Виконавчий комітет міської ради.
Розробник документа: відділ економіки виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.
Контактний телефон: (03636) 2-16-87
- Визначення проблеми
Це Положення визначає основні вимоги до порядку встановлення режиму роботи при здійсненні діяльностіоб’єктів торгівлі, ресторанного господарства та сфери надання послуг населенню (далі - об’єкти) на території міста Кузнецовськ незалежно від організаційно-правової форми та форми власності.
Положення є обов’язковим до виконання суб’єктами господарювання, їх філіями, відділеннями та іншими відокремленими підрозділами, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі та послуг на території міста Кузнецовськ.
- Цілі регулювання
Проект регуляторного акту спрямований на приведення у відповідність режим роботи об’єктів торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг всіх форм власності, розташованих на території міста Кузнецовськ.
- Альтернативні способи
Виконавчим комітетом Кузнецовської міської ради, у межах наданих повноважень, встановлюється зручний для населення режим роботи об’єктів торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг шляхом прийняття відповідних рішень.
4. Механізм розв’язання проблеми
Виконавчий комітет, з метою забезпечення зручного для населення режиму роботи закладів торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 №833 „Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів”, наказу Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від 08.07.1996 №369 “Про затвердження Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі”, постанови Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 №854 „Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями”, керуючись пп. 4 п. „б” ст.30, ст.52 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи результати громадських обговорень приймає рішення щодо встановлення режиму роботи.
Після прийняття рішення підлягає оприлюдненню.
Регуляторний акт має місцевий характер впливу.
- Визначення очікуваних результатів прийняття
Встановлення режиму роботи сприятиме зручній діяльності суб’єктів господарювання та покращенню їх фінансового стану. Крім того, місцеві органи влади матимуть можливість контролювати виконання домовленостей з суб’єктами господарювання у зазначеній сфері.
- Аналіз вигод і витрат
Вигоди | Витрати |
Вигоди відсутні | Процедура розробки регуляторного акту (витрати робочого часу пов’язані з підготуванням регуляторного акту) |
- Термін дії запропонованого регуляторного акту
Термін дії запропонованого регуляторного акту необмежений з можливістю внесення до нього змін та його відміни у разі зміни чинного законодавства та з інших поважних причин.
- Показники результативності регуляторного акту
Кількісним показником прийнятого регуляторного акту є кількість виданихсуб’єктам підприємницької діяльності документів про встановлення режиму роботи.
- Заходи з відстеження результативності акту
З метою оцінки ступеня досягнення цим регуляторним актом визначених цілей, базове відстеження результативності даного акту буде здійснюватися через шість місяців з дня набрання чинності даним регуляторним актом, повторне відстеження – через рік після проведення базового відстеження, періодичні відстеження – раз на три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акту.
Т.в.о. начальника
відділу економіки Р. Ляскун