Друкувати


УКРАЇНА
ВАРАСЬКА МІСЬКА РАДА

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСТЬ

м.Вараш

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

міського голови

22.04.2022 №77-Род-22-1430
 
Про організацію пересування та дотримання порядку під час проведення релігійних обрядів з нагоди святкування Великодня

У зв’язку із проведенням на території Вараської міської територіальної громади (далі – Вараської МТГ) релігійних обрядів з нагоди святкування Світлого Воскресіння Христового (Великдень) та участі у них вірян, з метою належного виконання заходів передбачених Законом України від 05.12.2015 №389-VIII-XII«Про правовий режим воєнного стану», розпорядженням голови обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації від 16.04.2022 року №60 «Про введення в дію рішення ради оборони області», розпорядженням міського голови від 06.04.2022 року №63-Род-22-1430 «Про введення комендантської години на території Вараської МТГ», керуючись пунктом 20 частини четвертої статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:

1. У ніч з 23 на 24 квітня 2022 року, під час комендантської години дозволити роботу культових споруд, пересування до місць проведення богослужінь у напрямку до/від храмів та перебування поблизу них громадян у межах населених пунктів Вараської МТГ. Будь-яке інше безпідставне перебування на вулицях та громадських місцях вважатиметься порушенням комендантської години.

2. Рекомендувати населенню Вараської МТГ утриматись від використання транспортних засобів для пересування до місць проведення богослужінь.

3. У ніч з 23 на 24 квітня 2022 року, під час комендантської години визначеним патрулям посилити перевірку транспортних засобів.

4. Особи, які перебуватимуть поза межами культових споруд та прилеглих до них територій, де проводитимуться обряди освячення великодніх кошиків, можуть перевірятися визначеними патрулями, а також зупинятися для перевірки транспортних засобів.При перебуванні на території культових споруд необхідно мати з собою документ, що посвідчує особу, а на прохання визначеногопатруля – пред’явити.

5. Рекомендувати населенню Вараської МТГ утриматися від масового відвідування культових споруд.

6. Населенню Вараської МТГ звертати увагу на сторонні предмети, які знаходяться без нагляду (сумки, пакети, коробки та інше), у разі виявлення негайно повідомляти чергову частину Вараського РВП ГУНП в Рівненській області.

7. Рекомендувати представникам релігійних громад Вараської МТГ:

проведення богослужінь в онлайн-режимі за допомогою Інтернет-ресурсів для забезпечення перебування у культових спорудах мінімальної кількості прихожан;

припиняти богослужіння при сигналі «Повітряна тривога!» та за відсутності укриття у храмі рекомендувати вірянам перейти до найближчих укриттів згідно додатку .

8. Інші обмеження щодо комендантської години залишити без змін.

9. Вараському РВП ГУНП в Рівненській області у межах повноважень забезпечити публічну безпеку та порядок в місцях проведення Великодніх богослужінь.

10. Відділу інформаційної політики та комунікацій виконавчого комітету Вараської міської ради довести розпорядження до відома релігійних громад та населення Вараської МТГ.

11. Контроль за виконанням розпорядження залишаю за собою.

Міський голова                                                         Олександр МЕНЗУЛ